Avaleht E-pood Kandmine Pirita perekool Tellimisinfo Ostukorv Kontakt
Est In English Vene keeles
 
   
  Kuidas valida
Prindi

   Telli uudiskiri
 
Sisesta oma e-posti aadress
 

 
Kiikede valmistamine
Kuidas valida
Kuidas hooldada
Mida vaja teada
 
 
 

Kui sooviks soetada pehme rippase, võiks valiku tegemisel lähtuda järgmistest punktidest :

Tuppa või õue - kui suur on eluruum ja kas lakke on võimalik kinnitada. Rippmatti saab edukalt kinnitada ka seintele, ripptooli aga ainult lakke. Kui lagi ei kannata, kuid ripptooli soov on, võiks kaaluda spetsiaalsete ripptooli jalgade soetamist. Ripptool ei võta toas oluliselt vähem ruumi kui rippmatt, sest ripptoolile lisandub kiikumise amplituud, rippmatt aga kinnitatakse tavaliselt rinnakõrgusele ja kinnitused asetsevad üksteisele lähemal kui õue kinnitades. Tugeva lae või laetalade olemasolul saab ka rippmati lakke kinnitada ja tulemus jääb väga mugav. Tavapärasest kõrgema lae puhul saab ripptooli kinnitusele pikkust lisaketi või spetsiaalse vedru (sono) abil. Kõrge lae, puuoksa või tala puhul saad suurepärase kinnituse Smartrope kinnitusest. Laste puhul võiks ripptooli kindlasti lakke kinnitada keerleva Power Hook -kinnituse abil, siis keskenduvad nad rohkem keerutamisele kui edasi-tagasi kiiikumisele ;-)

Toas kasutamiseks on puuvillased asemed paremad kui ilmastikukindlad. Kui valid kiike/tooli  püsivalt õuetingimustesse, sobib hästi ilmastikukindel EllTex-materjal, mis on kootud spetsiaalsest puuvilla/polüestri segust. EllTex kangast kiiged kannatavad rahumeeli lõõskavat päikest ja sagedasi vihmahooge, säilitades sellegipoolest oma värvid, pehmuse ja vastupidavuse. Ka kuivab EllTex kiiremini kui 100% puuvillne kangas. Puuvillaseid käsitöökiikesid võiks õues kasutades vihma ja pideva päikese eest kasutamise vaheajaks tuppa tuua - Smartrope, Microrope ja Power-hook kinnituste küljest saab kiige lahti hetkega :)

Suuruse valik - eelkõige võiks arvestada oma pereliikmete arvuga, sest eriti lastega peres kukub ikka nii välja, et ühel hetkel on kogu seltskond korraga lesimas. Kui rippmatte mitu, võivad nad ka ühe-kaheinimese omad olla. Kahele korrraga kasutamiseks piisab XL-suurusest, igaks juhuks võiks kahe peamise tarbija kehakaalud kokku liita. Lastele mõeldud Chico-matid on parimad eelkooliealistele, suuremate puhu jääb pikkust napiks.

Lastega pere peaks arvestama, et pulgaga rippmatid pööravad ennast kergesti ümber.Laste aktiivsust ja mängulusti arvestades saab seetõttu kukkumisi sagedasti olema. Oluliselt targem on valida ilma pulgata rippmatt, millega ümberpöördumise ja kukkumise ohud minimaalsed.

Raskuspiirangud - neid peaks arvesse võtma nii rippaseme kui kinnituste valikul. Suurema kandevõimega rippasemele on mõistlik suurema kandejõuga kinnitusvahendid soetada. 160, 200 ja 240 kg taluvad rippmatid võiks kinnitada smartrope kinnituste abil või jalgade külge. Tugijalg Madera on abiks puuduva puu või posti puhul, kuid teda saab kasutada maksimaalselt 100 kg koormuse juures.

 
     
  Linalaps OÜ  a/a 221023924117  Valguta 7, Tallinn 11913  Tel. 5210001  www.linalaps.ee  info@linalaps.ee    Web disain